[email protected] +90 (212) 558 91 21

Hakkımızda

ŞİRANTAŞ A.Ş.

Şirketimiz, 1944 yılında ferdi işletme olarak faaliyete başlamıştır. 1996 yılında adi ortaklık şeklinde devam etmiş ve 1998 yılında limited şirket olarak tescil edilmiştir. 2004 yılına kadar bu statüde devam ederken 2004 yılında mevcut tesis, makine ve teçhizat genişletilerek anonim şirkete dönüştürülmüştür. Sermayesi ve kapasitesi 

% 700 artırılarak üretime devam etmektedir. Şu anki yıllık üretimi tam kapasite olarak, yıllık: 200.000 m² mamül mal, 15.000 m³ blok taş üretimi yapılmaktadır. 2000 m² kapalı alan ve 7000 m² açık alan üzerine imalat yapmaktadır. 

Genç bazalt olarak tanınan ve homojen renkteki doğaltaşımız sektöründe kabul görmüş ve çok amaçlı olarak dış cephe kaplama, yer döşeme, iç ve dış mekanlarda çevre düzeninde, villa ve özel binalarda istek üzerine her ebatta kullanılmaktadır. Ürünlerimiz iç piyasada yoğun talep görmesiyle beraber ihracat yaptığımız İtalya, Amerika, Fransa, Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya gibi ülkelerde de ürünümüz beğeniyle kabul gömüştür. Türkiye ve Dünya'da bina kaplama, park ve bahçe döşemede doğal rengini koruyan ender taşlardandır.

1950 yılında köylüler tarafından o günün ilkel şartlarına göre hazırlanan köşe taşlarından yapılan binalar da hala doğal özelliğini korumaktadır.

Şirketimize ve tesislerimize ulaşmak için: 
Gümüşhane ilinden 14 km. sonra Erzincan yoluna devam ederek Kelkit İlçesinden geçerek Şiran ilçesine gelinir. Şiran ilçe merkezinden 8 km. içe doğru Telme Köyü Kızamık dere mevkisinde tesisimize ulaşabilirsiniz. Böylece tam hızla çalışmakta olan fabrikamızı görme, sahip olacağınız imkanları anlama fırsatınız olabilecektir.

Yılların yıpratamadığı rengi ve kalitesini koruyan yeşil bazalt taş.

Saygılarımızla 


YUKARI ÇIK